Korzár logo Korzár Spiš a Gemer

Stará Ľubovňa patrí medzi stolnotenisovú elitu

Jedným z prioritných halových športov v meste Stará Ľubovňa patrí v poslednom období aj stolný tenis.

O. Haky a Ľ. Pištej.O. Haky a Ľ. Pištej. (Zdroj: archív)

Zastupuje ho tamojší STK (stolnotenisový klub), ktorý už má medzi elitou slovenských tímov vybudované svoje pevné miesto, takmer vo všetkých vekových kategóriách.

STARÁ ĽUBOVŇA. Dosiahnuté výsledky tohto klubu navyše potvrdzujú, že v súťažnej konkurencii vôbec nezaostáva za očakávaním. Oslovili sme hlavného trénera a vedúceho mužstva STK Stará Ľubovňa Ondreja Hakyho, s ktorým sme spoločne zhodnotili nielen doterajšie účinkovanie hlavne v roku 2012, ale i predsavzatia do novej stolnotenisovej sezóny, ktorá je už momentálne v plnom prúde.

Považujete účinkovanie STK v doterajšom priebehu roka 2012 na stolnotenisovej scéne za dostatočne uspokojivé?

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

„Čo sa týka minulej sezóny prebiehajúcej hlavne v prvej polovici tohto roka, s dosiahnutými výsledkami jednotlivých našich družstiev, ktoré pôsobili vo vyšších súťažiach môžeme byť vcelku spokojní. A–tím sa v I. lige umiestnil na konečnej 3. priečke a dorastenci sa v extralige zachránili, nakoľko mali jedného hráča počas celej sezóny zraneného. Vstup do nového súťažného ročníka 2012/2013 nám výsledkovo vyšiel podľa očakávania, keď v stretnutiach sme mali so súpermi prevažne navrch. Momentálne sľubné postavenie v tabuľkách vnáša do našich radov síce zatiaľ spokojnosť, ale musíme si uvedomiť, že je ešte veľmi predčasné hodnotiť činnosť mužstiev, pretože súťaže sa v súčasnosti len rozbiehajú.“

Naplnil rozvoj stolného tenisu vo vašom klube a meste v poslednom období všetky očakávania po akých ste najmä v úvode roku 2012 osobne túžili?
„Veril som, že v priebehu tohto roku sa nám podarí zvýšiť počet tréningových hodín, čo sa nám však nepodarilo. V klube sme vlastne všetci amatéri a každý z nás má v podstate svoju prácu, z čoho potom vyplýva, že hráči na potrebné tréningy nemajú dostatok voľného času. Taktiež ma mrzí, že v poslednom čase sa nám nedarí ani s mládežou, ktorá sa do tohto športu príliš nehrnie. Naopak sa však potvrdzuje, že ak sa počasie vonku ochladí, predsa len vtedy do haly prídu stolnotenisoví záujemcovia. Celková situácia nás ale neskôr presvedčí o tom, že mladých vytrvalých hráčov zostane iba niekoľko. Tí pritom chodia pravidelne na tréningy a postupne sa zapájajú aj do jednotlivých súťaží.“

SkryťVypnúť reklamu

Ste presvedčený, že súčasná podpora a spolupráca zo strany priaznivcov, investorov, ale aj samotného mesta sa dokáže postupne prejaviť aj na pôsobení družstiev v STK?

„Treba priznať, že mesto Stará Ľubovňa patrí medzi jedno z mála miest na Slovensku, ktoré investuje do športu dosť veľa financií. Pomoc z jeho strany sme pocítili aj my, keď nám poskytlo dotáciu v podobe adekvátnej sumy. Čo sa týka spolupráce zo strany ostatných sponzorov, v porovnaní s minulým obdobím k nejakým rozdielom nedošlo. Investori sa do stolného tenisu síce akosi nehrnú, ale vždy sa predsa len nájdu takí skalní, ktorí na tento šport neustále chodia a taktiež ho aj podporujú. Vcelku ale nemožno povedať, že by sa podpora rozšírila, no ostáva veriť, že situácia sa v blízkej budúcnosti zlepší.“

SkryťVypnúť reklamu

Pociťujete s pribúdajúcim časom čoraz väčšie nároky na uspokojivé naplňovanie stanovených cieľov?

„V súčasnosti s týmto problém nemáme, pretože stále účinkujeme tak ako to bolo aj po iné roky. Môžem povedať, že stále pracujeme s rovnakým rozpočtom, s ktorým prežívame z jedného roka na druhý a navyše je popritom prakticky na hrane. Keďže však tých financií viac určite nie je, stále sa snažíme rozšíriť počet sponzorov, ktorí by nám napomohli najmä na materiálnu výbavu a ich pomoc by sme tým pádom zaiste veľmi uvítali.“

Ako by ste zhodnotili terajšiu úroveň a trend rozvoja stolného tenisu, ktorý na Slovensku ale nepatrí medzi tie najpopulárnejšie športy?

„Musím uznať, že v poslednom čase sa rozvoj a úroveň stolného tenisu na Slovensku trošku znížila. V najväčšej miere sa to prejavilo u mládeže, ktorá je veľmi pohodlná. Niežeby však nemali chuť do trénovania, ale ak sa presvedčia, že v stolnom tenise si v porovnaní s inými športmi treba odriekať i nejaké iné veci ich záujem poľaví. Je známe, že tí, čo by chceli hrávať vyššie súťaže potrebujú pravidelne 4 až 5 krát do týždňa zodpovedne trénovať. Vo vrcholových kluboch sa nachádzajú aj tzv. COP- ky (centrá olympijskej prípravy), pričom tieto kluby sú na profesionálnejšej úrovni a úroveň v nich je kvalitnejšia. Čo sa týka tej amatérskej úrovnie, tam to nikde nie je ružové a prevažne sa to stále iba akosi láta. Keďže však všeobecne tohto času a financií pre stolný tenis je málo môžem usúdiť, že celková úroveň tohto športu na Slovensku nahor akosi nestúpa.“

S akými hlavnými plánmi a predsavzatiami ste s vaším klubom vstúpili do nového súťažného ročníka?

„Čo sa týka našich mužstiev v najvyšších súťažiach, samozrejme by sme si priali v A-tíme skončiť v prvej trojke družstiev. V extralige dorastencov, pokiaľ sa nám nič nezmení a nikto sa nezraní, počítame s umiestnením v pokojných vodách tabuľky. V III. lige kde nás zastupuje B-tím počítame s konečnou priečkou v prvej polovici tabuľky. V podtatranskej lige nás reprezentuje C-tím aj s dievčatami a žiačkami, s ktorým budeme spokojní, ak sa mu podarí v konkurencii tamojších tímov udržať. Popritom pevne verím, že prístup k tréningom sa zlepší. V súčasnosti totiž trénujeme trikrát do týždňa a dosť veľa hráčov sa hlavne kvôli svojej pracovnej zaneprázdnenosti ich nezúčastňuje. Ak sa situácia zlepší, môžem povedať, že naše očakávania sa v určitej miere splnia. v podtatranskom regióne sme prakticky jediným klubom, ktorý má v prvej lige svoje mužstvo. Po odhlásení mužov Lokomotívy Košice z dôvodu nedostatku finančných prostriedkov patríme v tejto kategórii vo východoslovenskom regióne taktiež momentálne k špičke.“

Čo by ste najviac privítali v nastávajúcom období pre zvýšenie záujmu o tento šport nielen v Starej Ľubovni, ale aj na slovenskej stolnotenisovej scéne?

„Samozrejme by sme si všetci želali viac finančných prostriedkov, ktoré by nám napomohli zvýšiť celkový počet hodín tréningov a záujem mládeže o stolný tenis. Dôležitým krokom vpred by bola i väčšia snaha pri výchove mládeže zo strany seniorov a starších hráčov. Na Slovensku je obdobná situácia ako u nás. Stolný tenis takmer všade trpí na nedostatok finančných a materiálnych prostriedkov, ktoré považujem za hlavný problém pri rozvoji tohto športu.“

Čo je vašou najväčšou motiváciou a impulzom pri aktívnej činnosti v tomto klube?

„Stolný tenis je síce pre mňa srdcovou záležitosťou, ale čo sa týka tohto klubu, tu musím otvorene vyzdvihnúť celé vedenie a hŕstku ľudí, ktorú stolný tenis jednoznačne baví. Tento šport sa mi pritom veľmi páči a nie sú v ňom nejaké finančné výhody. V zápasoch nie je z nás nikto platený, čo znamená, že všetci tí, ktorí stolný tenis hrávame, nám prirástol vlastne k srdcu.“

Najčítanejšie na Spiš, Gemer Korzár

Komerčné články

  1. Čo bude toto leto in?
  2. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  3. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  4. Kam smerujú peniaze bohatých?
  5. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  6. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  7. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  8. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  1. Čo bude toto leto in?
  2. Najkrajšie letné túry, cyklotrasy, jazerá a pamiatky v Rakúsku
  3. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  4. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  5. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum
  6. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  7. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  8. Kam smerujú peniaze bohatých?
  1. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie 8 080
  2. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je 7 750
  3. V Japonsku vlaky meškajú len vo filmoch. Aj jedlo má pravidlá 6 159
  4. Zachránili posledný ostrov pre čajky na Dunaji 4 222
  5. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad 3 202
  6. Viete správne založiť oheň? Podľa kachliara to robíte zle 3 151
  7. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum 3 038
  8. Kam smerujú peniaze bohatých? 2 950
  1. Elena Antalová: Prečo vzdávajú vďaky len Červenej armáde?
  2. Martin Fronk: Park svätej Anny: Tam, kde spí čas a duša ticho dýcha
  3. Soňa Kallová: Slovenská železničná spoločnosť zvýšila cestovné v Tatrách o 400%. Pri kúpe v pokladni o 500%.
  4. Viktor Pamula: Stojím za Viktorom Vinczem.
  5. INESS: Energetická pomoc – adresnosť v nedohľadne
  6. Adriana Kerestešová: Bol raz jeden bohatý človek, ktorý pred chudobou zatváral oči
  7. Jozef Varga: Poklony Fica diktátorom platíme z nášho spoločného...
  8. Mária Romaňáková: Prestáva sa čítať malým deťom?
  1. Matej Galo: Tibor Gašpar, ste hluchý, nemý, slepý alebo čo? 28 782
  2. Viktor Pamula: Slovenský zväz ľadovej hanby 16 880
  3. Miroslav Ferkl: Stupnica Ficovej nenávisti 9 614
  4. Radko Mačuha: Štyri otázky pre súťažiaceho poslanca Glücka. 8 175
  5. Vlado Jakubkovič: Ukážte rozstrieľané brucho. 7 779
  6. Anna Brawne: Pridrahý Robo, nebolo tých klamstiev už dosť? 7 640
  7. Věra Tepličková: Keď sa bojíš valašky 7 156
  8. Ivan Čáni: Pobavený Fico ako nevinné batoľa. 6 844
  1. INESS: Energetická pomoc – adresnosť v nedohľadne
  2. Věra Tepličková: "I napriek tomu, že ste žena, buďte slušná."
  3. Radko Mačuha: Šmejdi" sa menia. Predražené hrnce nahradili politikou.
  4. Tupou Ceruzou: Pandemická
  5. Radko Mačuha: "Rež a rúbaj do krve po Šimečkovej kotrbe" dokial Fico na Slovensku, pánom nebude.
  6. Věra Tepličková: Keď sa Lojza Hlinu bojí už aj generál
  7. Marcel Rebro: Aká krajina, taký hokej
  8. Tupou Ceruzou: Krížovka
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Ilustračné foto

Ministerstvo vnútra nechce ukázať ich výstupy.


16
Mestský úrad Čadca.

Najväčšieho dlžníka domáci zrejme nepoznajú.


Pápež Lev XIV. pred inauguračnou omšou.

Lev XIV. sľúbil, že vynaloží všetko úsilie.


11
Predseda Hlasu Matúš Šutaj Eštok.

Prečítajte alebo vypočujte si najdôležitejšie správy.


  1. Elena Antalová: Prečo vzdávajú vďaky len Červenej armáde?
  2. Martin Fronk: Park svätej Anny: Tam, kde spí čas a duša ticho dýcha
  3. Soňa Kallová: Slovenská železničná spoločnosť zvýšila cestovné v Tatrách o 400%. Pri kúpe v pokladni o 500%.
  4. Viktor Pamula: Stojím za Viktorom Vinczem.
  5. INESS: Energetická pomoc – adresnosť v nedohľadne
  6. Adriana Kerestešová: Bol raz jeden bohatý človek, ktorý pred chudobou zatváral oči
  7. Jozef Varga: Poklony Fica diktátorom platíme z nášho spoločného...
  8. Mária Romaňáková: Prestáva sa čítať malým deťom?
  1. Matej Galo: Tibor Gašpar, ste hluchý, nemý, slepý alebo čo? 28 782
  2. Viktor Pamula: Slovenský zväz ľadovej hanby 16 880
  3. Miroslav Ferkl: Stupnica Ficovej nenávisti 9 614
  4. Radko Mačuha: Štyri otázky pre súťažiaceho poslanca Glücka. 8 175
  5. Vlado Jakubkovič: Ukážte rozstrieľané brucho. 7 779
  6. Anna Brawne: Pridrahý Robo, nebolo tých klamstiev už dosť? 7 640
  7. Věra Tepličková: Keď sa bojíš valašky 7 156
  8. Ivan Čáni: Pobavený Fico ako nevinné batoľa. 6 844
  1. INESS: Energetická pomoc – adresnosť v nedohľadne
  2. Věra Tepličková: "I napriek tomu, že ste žena, buďte slušná."
  3. Radko Mačuha: Šmejdi" sa menia. Predražené hrnce nahradili politikou.
  4. Tupou Ceruzou: Pandemická
  5. Radko Mačuha: "Rež a rúbaj do krve po Šimečkovej kotrbe" dokial Fico na Slovensku, pánom nebude.
  6. Věra Tepličková: Keď sa Lojza Hlinu bojí už aj generál
  7. Marcel Rebro: Aká krajina, taký hokej
  8. Tupou Ceruzou: Krížovka

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video
SkryťZatvoriť reklamu