KLUKNAVA. Projekt financuje Európska únia. Slováci spolupracujú so susedmi v Maďarsku, chcú docieliť rozvoj stagnujúceho cestovného ruchu na východnom Slovensku.
Na trase leží viacero klenotov
„Spolupracujeme s partnerskou obcou Abaújvár, ktorá sa nachádza v severnej časti Maďarska. Kluknavu a spomínanú maďarskú dedinu spája trasa o dĺžke 130 kilometrov. Určite je na nej čo obdivovať. Sú to známejšie lokality ako Betliar, Jasov, Krásna Hôrka aj Rožňava. Turisti však môžu obdivovať aj menšie mestečká, ako napríklad Smolník, Medzev, Turňa nad Bodvou alebo Kéked a Telkibánya na maďarskej strane,“ uviedla riaditeľka Via Mirabilis Daniela Mikušová.
Okrem brožúry počas tohto roka vytvorili informačný portál, vydali turistického sprievodcu v štyroch jazykoch a pamiatkové pohľadnice. Publikácie propagujú okrem iného stále funkčný historický drevený most z roku 1832 v Kluknave. V Medzeve je to expozícia Slovenského technického múzea Hámor, v Rožňave Kostol Nanebovzatia Panny Márie s ostatkami sv. Neita. V Čečejovciach je to kostol reformovanej cirkvi s prvkami románskeho slohu. Na maďarskej strane je to zase napríklad unikátny Kopijový cintorín v Telkibányi.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského a gemerského regiónu nájdete na Korzári Spiš a Gemer.