Tým prvým je, že sa občania po prvý raz na verejnom fóre a priamo od človeka z brandže dozvedeli, ako sa v skutočnosti robia stavby z verejných zdrojov. Napríklad, že môžu mať vopred určených dodávateľov, že sa pri nich používa nátlak, korupcia aj klientelizmus a že si tieto peniaze úzkostlivo strážia miestni politici a stavebno-podnikateľské bratstvá. Viď zoznam faktúr za dozorovanie stavieb poslancami a zároveň zamestnancami mestských firiem.
Ďalším je poznanie, že nájomné byty financované rôznymi štátnymi fondmi a samosprávou sú zlatou baňou a semenišťom korupcie. Stačí si všimnúť neukončený prípad košického viceprimátora, súdeného za korupciu kvôli nájomným bytom. Aj v Rožňave máme firmu, ktorá na fondoch a nájomných bytoch vyrástla, ovládla miestny trh, žije z nich a štedro sponzoruje politikov. No a do tretice sú tu orgány činné v trestnom konaní, ktoré by sa teraz mali zhostiť svojej úlohy a posvietiť si na to, ako to v kauze Nadabula skutočne bolo.
Mal poslanec Kossuth vopred dohodnutý dozor na stavbe s víťazom, ktorý nejakým nedopatrením nevyhral verejnú súťaž, a preto sa rozhodol Doboša nedovoleným spôsobom odstaviť, ako to on tvrdí? Alebo si to Doboš vymyslel, aby zakryl vlastné problémy so stavbou, ako sa to snaží prezentovať Kossuth?
No a uvidíme, či tu ide aj o postavenie šiestich bytov, ktoré by sa Nadabulčanom zišli. Alebo sa bojuje iba o peniaze.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského a gemerského regiónu nájdete na Korzári Spiš a Gemer.