pôdy.
SULÍN. "Po tovar si musíme chodiť do Malého Lipníka, kde je umiestnená zákazová značka. Je to dosť zložité, pretože tam treba chodiť aj trikrát do dňa. Treba ísť osobitne po mlieko, alkohol, pečivo či zeleninu," povedala Žofia Hutníková z miestneho obchodu.
Zásobovači majú obavy, do Sulína nejdú
"Nevieme, čo bude ďalej. Možno ostaneme bez mlieka, bez pečiva. Sme tu odrezaní takmer na všetky strany," povedala Alžbeta Borecká, majiteľka obchodíka v Sulíne. "Z niektorých firiem nám už volali, že k nám nebudú chodiť. Ich vozidlá sú ťažšie ako sedem a pol tony, a tak si pochopiteľne nechcú zobrať takú zodpovednosť. Uvidíme, čo bude ďalej," poznamenala Ž. Hutníková.
Dopravná značka blokuje život v obci
V dedine by privítali, keby obmedzujúca značka z cesty zmizla. "Túto značku kompetentní nechcú odstrániť. Našu obec to môže blokovať vo viacerých oblastiach. Takto by k nám nemali chodiť ani autobusy a ani ťažká technika, ktorá u nás pracuje po povodniach," povedala starostka Anna Hiľáková (HZDS).
Šéf ciest: Zosuv pôdy je aktívny
Ako sme na mieste videli, do obce prichádzajú aj autobusy, aj ťažká technika. Porušujú tak síce dopravnú značku, iné možnosti však vraj nie sú. "Značku sme tam museli dať, lebo na mieste je aktívny zosuv pôdy. Žiadny statik by sa nepodpísal pod to, keby sme pustili aj ťažšie vozidlá," povedal Michal Kormaník, šéf správy ciest v oblasti Starej Ľubovne. Nevylúčil priamo, že aj cestárske autá porušujú zákaz. "Pracujeme na sprejazdnení úseku medzi Sulínom a Závodím. Snažíme sa, aby to podľa možností bolo čo najskôr," odpovedal. Riaditeľ správy ciest nevedel povedať, dokedy potrvá zložitá situácia. "Do obce Sulín najprv platil zákaz pre vozidlá do tri a pol tony. Po tom, čo sme urobili určité opatrenia, tonáž sme zvýšili na sedem a pol. Už toto bol istý posun," dodal M. Kormaník.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského a gemerského regiónu nájdete na Korzári Spiš a Gemer.