Na cintorín v Hrabušiciach prišlo viac ako 250 smútiacich. Nechýbala ani železničiarska dychovka.
HRABUŠICE. Pred Domom smútku v Hrabušiciach sa už od pol druhej popoludní zhromažďovali smútiaci. Prinášali vence, kvety, nechýbali slová sústrasti.
Miloval prírodu
Úvodné slovo patrilo starostovi obce Štefanovi Labudovi. Ten zosnulého poznal veľmi dobre. "Bol to čestný, pracovitý človek. Celý svoj život zasvätil činorodej práci, popri ktorej si našiel čas aj na prírodu. Často som ho stretával na prechádzkach u nás v Slovenskom raji či vo Vysokých Tatrách. Bohužiaľ, táto tragická udalosť zmarila jeho ďalšie plány," touto krátkou rečou sa s M. Štrpkom lúčil starosta Hrabušíc.
Jeho dielo ostáva
O niekoľko minút neskôr, za tónov železničiarskej dychovky, niesli kolegovia Miroslavovu truhlu k hrobu. Za ňou kráčali manželka, dcéra Katarína a syn František so smútkom v srdci, so slzami v očiach. Odprevádzali manžela a otca na jeho poslednej ceste.
Rozlúčiť sa prišli aj jeho kolegovia. Pre nich bola predsviatočná tragická udalosť obrovskou ranou. Zaskočila nielen rodinu, ale aj spolupracovníkov. "Miroslav bol zásadový, nebojácny a priamočiary človek. Prekonal veľa prekážok v živote a hoci už nie je medzi nami, ostáva tu jeho dielo," povedal jeden z nich.
Vynálezca
Miroslav Štrpka sa narodil 15. marca 1949 v Betlanovciach (okres Spišská Nová Ves). Nedávno oslávil 61 rokov. Po absolvovaní dopravnej školy nastúpil v roku 1972 do rušňového depa v Spišskej Novej Vsi ako inžinier železničnej dopravy. Pôsobil aj vo funkcii prednostu depa. Prešiel viacerými pozíciami, v roku 2006 odišiel do predčasného dôchodku. Na svojom konte mal niekoľko vynálezov a zlepšovákov.
"Naše srdcia smútia, oči máme zarosené. Odišiel čestný človek a pracovník, na ktorého budeme spomínať s úctou a láskou," dodal nad hrobom Miroslava kolega z depa.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského a gemerského regiónu nájdete na Korzári Spiš a Gemer.