Nepomohlo to, lebo poslanci mestského zastupiteľstva už niekoľko rokov odmietajú vyhlásiť v tejto mestskej časti referendum.
Odôvodňujú to tým, že došlo k urbanistickému splynutiu mestskej časti s mestom. Napriek snahám o odčlenenie, mestská samospráva však investuje aj do tejto mestskej časti. Výsledkom je výstavba domu smútku, ktorého kolaudácia bude v stredu. "Ľudia netrpezlivo čakajú na otvorenie domu smútku. Predtým bolo veľa pochybnosti aj keď už boli základy, aj už keď stála hrubá stavba," hovorí primátor Milan Muška.
Dom smútku v Čemernom sa nerodil ľahko. Mestský úrad musel niekoľkokrát meniť projekt, pretože vlastníci vyhliadnutých pozemkov ich buď odmietali predať alebo predkladali neakceptovateľné podmienky. Utrpeli tým hlavne obyvatelia Čemerného, pretože prístupová cesta musela byť riešená provizórne. "Docielili sme vybudovanie domu smútku v tejto mestskej časti, ale rozšírenie cintorína a všetko ostatné je ešte pred nami," dodal M. Muška.
Mesto Dom smútku v Čemernom postavilo za sedem miliónov korún, hoci rozpočtové náklady boli vyššie. "Skresať" rozpočet sa podarilo vďaka svojpomocnému vykonaniu niektorých prác.
Autor: suš
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského a gemerského regiónu nájdete na Korzári Spiš a Gemer.