zverejnenému materiálu: "Uznesenie vlády, ktoré prisúdilo sídlisko Juh Kežmarku, napadne generálny prokurátor."
"V prvom rade chcem zdôrazniť, že podľa mojich informácií do dnešnej chvíle generálny prokurátor v spomínanej veci ešte nič nepodnikol. V jeho právomoci je iniciovať schôdzku s ministrom vnútra, ktorému navrhne aby podal návrh na zrušenie tohto uznesenia. Je však dosť otázne, či tak vôbec urobí," myslí si Ján Drgonec. Ako dodal ďalej, samotný list prokurátora Igora Doricu považuje za neférovú hru, v ktorej radový zamestnanec generálnej prokuratúry výrazne prekročil rozsah svojich právomocí.
J. Drgonec však pripúšťa, že prípadné zrušenie uznesenia vlády by nebolo ničím výnimočným. Vláda ich totiž každoročne prijíma stovky a rovnaké množstvá z nich aj ruší. "Obec Ľubica vyvíja enormnú snahu o jeho zrušenie, pričom ciest na dosiahnutie tohto cieľa je viac. Cesta prostredníctvom generálne prokuratúry je podľa mňa tou menej ráznou. Je všeobecne známe, že v auguste tohto roka toto uznesenia napadla aj prostredníctvom podnetu na Ústavnom súde SR," spomína J. Drgonec na ráznejšie kroky ľubickej strany.
Ako sme však vyrozumeli z jeho ďalších slov, obec Ľubica sa celou kauzou dostáva na tenký ľad. Uznesenie vlády z 3. júla tohto roku totiž bolo doplňujúcim k uzneseniu vlády z roku 1992, ktoré sa týkalo samotného odčlenenia Ľubice od Kežmarku. Jeho zrušenie, by preto malo vplyv aj na spomínaný akt. "Samotné odčlenenie obce Ľubica je totiž skutočnosťou len de facto. Určite však nie v súlade s právnym poriadkom," tvrdí Ján Drgonec.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského a gemerského regiónu nájdete na Korzári Spiš a Gemer.