spoločnosti Strojchcem. Posledné finančné operácie na tejto pobočke vykonali 19. februára tohto roku a dnes sa jej brány zatvoria definitívne nadobro.
Opatrenie Všeobecnej úverovej banky však prichádza v značne nevhodnú dobu, kedy sa na Slovensku šíria nepodložené fámy o údajných hospodárskych problémoch banky. Hovorca tejto finančnej inštitúcie Marián Horváth, spomínané problémy absolútne vylučuje. Kategoricky odmieta aj akékoľvek špekulácie spájajúce túto fámu s likvidáciou svitovskej pobočky. Podľa neho rušenie súvisí s ekonomickým potenciálom nášho regiónu, ktorý v centrále banky vyhodnotili ako nedostatočný.
"K poslednému februáru rušíme dve pobočky. V Chemku Strážske a v Chemosvite. Dôvodom pre tento krok bola okrem nízkeho ekonomického potenciálu regiónu aj jej stratovosť. Svoju rolu zohral aj ten argument, že v sedemtisícovom Svite mala VÚB-ka až dve pobočky," potvrdil nám hovorca bankového domu Horváth. Ako dodal, banka mala na prevádzke pobočky záujem. Ekonomika a racionalizačné zámery v pobočkovej sieti nového vlastníka VÚB, talianskej skupiny Intesa Bci, boli silnejšími argumentmi. Potešiteľným faktom môže byť aspoň tá skutočnosť, že pracovníci zrušenej retailovej pobočky o prácu neprídu. Ústredie banky ich preradzuje na najbližšiu pobočku.
Pri rozhovore s hovorcom VÚB sme sa nevyhli ani aktuálne horúcej téme hromadných výberov vkladov. Podľa Horvátha fáma o krachu VÚB-ky pod Tatrami veľa škody nenarobila. "Panike za zabrániť nedá. Určitá skupina ľudí, predovšetkým s nižším vzdelaním či starších ľudí zvyknutých na stopercentné garancie bývalého zriadenia, je veľmi náchylná podľahnúť takýmto fámam. O masové výbery však pod Tatrami nešlo a dnes už táto vlna upadá na celom Slovensku," dodal Horváth.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského a gemerského regiónu nájdete na Korzári Spiš a Gemer.