svojom vystúpení vyslyšala želania fanúšikov a zahrala im predovšetkým staré hity, ešte z debutového albumu Antrofóbia. Spevák "Davovky" Jano Kassa pre Korzár uviedol, že kapela už pomaly chystá štvrtý album, zhruba polovica nového repertoáru je hotová. "Nebudeme radšej hovoriť termín, ale niečo by malo vyjsť," pridal sa basgitarista Marcel Šebeň. Títo zakladajúci členovia punkovej legendy Davová psychóza ešte prezradili, že v budúcom roku sa skupina chystá koncertovať na Balkán, kde "ešte nie je scéna tak znudená ako v západnej Európe".
Street fest zorganizovala skupina ľudí okolo Saprophyte. Táto prešovská kapela si zahrala tiež, ich hardcore mal pred takpovediac domácim publikom značný úspech. Podobného razenia ako Saprophyte, čiastočne aj personálne prepojená, je aj kapela One Voice so spevákom Tašom. Tretím prešovským interpretom bolo duo Wayd. Táto známa metalová formácia, inak hrajúca vo štvorici, si pre neúčasť dvoch členov zahrala iba v zložení Milan Savko (gitara, spev) a Richard Majer (gitara), rytmika išla z playbacku. "Bol to v poradí druhý koncert, predtým sme takto hrali pri Rimavskej Sobote na Corgoň feste, ale tam hral s nami ešte aj Gapa na saxofón. Bolo to celkom zaujímavé, boli sme spokojní. No tentoraz sme hrali bez Gapu. Vznikli totiž komunikačné problémy. Ukradli mi mobil, a tým pádom sme sa nedohodli, nevedel kedy je skúška, a tak ďalej... Jednoducho sme hrali sami dvaja, a nebol som s tým spokojný," rozladene M. Savko. Bubeník Braňo Kóša sa má vrátiť o pol roka, basgitarista Drahoš je však už na ceste domov z Holandska. "Najbližší koncert bude už v normálnej zostave. Budeme hrať vo štvorici, s Maťom Horgošom za bicími," poznamenal R. Majer.
Ešte predtým, než Davová psychóza na pódiu vyvolala pomaly davovú psychózu pod pódium sa v Prešove predstavili holandskí Darwin, ktorí predviedli metalom silno zafarbený hardcore.
Príjemným prekvapením boli pražskí Anticage, a to nielen pre tých, čo ich videli prvý raz, ale aj pre tých, ktorí boli na ich nedávnom prešovskom vystúpení so Saprophytom. Energický crossover vzbudil oprávnené ovácie.
"Hráme asi rok, mali sme pôvodne iného gitaristu. V septembri 2002 som prestúpil na vysokú z Bratislavy do Prahy. Marecsek, náš bubeník, prišiel v januári do Prahy, mal za nami dôjsť aj gitarista, ale kvôli nejakým problémom nedorazil. Mali sme tam fungovať, žiť, všetko. Neprišiel gitarista, tak sme chvíľu stagnovali, a potom som za takých čudných okolností sa nakontaktoval na Emila, nášho nového pražského gitaristu. Okrem toho máme ešte jedného gitaristu, ktorý tiež žije v Prahe, ale je zo Slovenska," stručne opísal nedlhú históriu úderky Anticage basák Mat. Pochádza z Rajeckých Teplíc, bubeník Marecsek zo Žiliny, pôvodne je táto dnes už čisto pražská kapela z Rajca.
Nedávno natočila pracovné demo a klip, ktorý už rotoval v Českej televízii. "Mali sme dohodnutú aj istú slovenskú televíziu. Povedali, že áno, ale prišlo nové vedenie, to povedalo, že nie. Dohodnutá bola aj iná televízia zo Slovenska, ktorá púšťa len videoklipy, tam to bohužiaľ stále čaká v poradí na jedenástom mieste z desiatich nasadených," podotkol Marecsek. Na Anticage čaká ešte niekoľko letných hudobných festivalov, potom sa skupina vrhne na pražskú klubovú scénu. Opýtali sme sa, prečo sú Anticage. Nemáte radi Nicolasa Caga?
"Nie, je to slovná hračka - protiklietka... Nemáme žiadne zábrany v tvorbe hudby, vzťahuje sa to aj k tomu, o čom sú texty, o čom je život," odvetil Mat a Marecsek, sťaby textár, dodal: "Texty sú veľmi konkrétne, aj keď sú v angličtine. Nedostal som sa ešte k tomu, aby som ich písal v slovenčine. Sú zo života, ale cez môj uhol pohľadu. Sú pocitmi z toho, čo okolo seba vidím, situácie, ktoré sa stávajú. Sú podané viac abstraktnou formou, pretože ich nepíšem priamo do pesničiek, ale samostatne, napríklad ako dlhý príbeh, akési pocitové vyliatie duše, a z toho sa potom snažím okresávať tie veci, ktoré by sedeli do pesničky, najmä zvukomalobne."
Jednou z príjemných vecí vystúpenia Anticage bola energická coververzia hitu Zbohom buď z Muzikálu na skle maľované.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského a gemerského regiónu nájdete na Korzári Spiš a Gemer.