kontrolórke mesta Stropkov Jane Soóšovej vo výške trinásťtisíc korún a zástupcovi primátora Metodovi Burákovi vo výške dvadsaťtisíc korún. Primátorovi Imrichovi Hamarčákovi schválilo plat počas nevykonávania mandátu poslanca NR SR v období od 10. do 24. septembra 2003 vo výške cca 22 434 korún a odmenu za organizáciu deviateho ročníka stropkovského jarmoku vo výške dvadsaťdvatisíc korún. Ďalej mu bolo schválené navýšenie cestovného paušálu vo výške dvadsať tisíc korún oproti pôvodne desiatim tisícom, schváleným v marci tohto roka. Odôvodnením bolo, že na základe konania služobných ciest primátora, prevažne do Bratislavy niekoľkokrát mesačne, doterajší paušál nezodpovedal skutočným nákladom. Napríklad cestovné náklady primátora za september predstavovali výšku 50 240 korún.
Všetky spomenuté odmeny boli schválené bez väčšej diskusie. Pripomienka zaznela zo strany poslanca Imricha Maka voči stručnosti a šablónovitosti zdôvodnenia návrhov odmien.
Opozícia vyčítala výšku odmeny pre M. Buráka, za nedostatočnosť úsilia v presadzovaní sídla Obvodného úradu pre Stropkov. "Odmeny sú vždy vďačnou témou pre opozíciu, ktorej sa môže chytiť. Odmena súvisí predovšetkým s mojou prácou v mestskej rade a zastupiteľstve," povedal M. Burák.
Pavol Kačic (ĽS HZDS) kritizoval zlé hospodárenie MsÚ a navýšenie paušálu na cestovné výdavky pre primátora. Na vznesenú kritiku reagoval I. Hamarčák (na snímke na titulnej strane uprostred) pre Korzár nasledovne:
"Čo sa týka cestovného paušálu, neviem, či je to málo, alebo veľa. Keď som v Bratislave, nie som len v parlamente. Vybavujem množstvo vecí a dá sa zistiť, čo sa doteraz pre mesto urobilo. Keď porovnáme výdavky na cestovné bývalého primátora (Ladislava Paňka, v tom čase ĽS-HZDS pozn. red.) a moje, tak je to neporovnateľné. Napríklad jeho cesty mesačne stáli mesto šesťdesiat tisíc korún. Za tridsaťtri tisíc bolo požičané auto, ktoré splácalo mesto. Zamestnaní boli dvaja šoféri, ktorí mali mesačne zhruba po dvadsať tisíc a desať tisíc stáli priemerne pohonné hmoty. Nepočítam k tomu jeho plat. Ja mám dvadsať tisíc paušál a päťtisíc minimálnu mzdu. Takisto je rozdiel v jeho a mojich výsledkoch. Nedivím sa, že opozícia vyťahuje takéto veci, pretože nemá iný dôvod na kritiku."
Primátorovi vytýkajú takisto náklady na rozšírené personálne obsadenie mestského úradu. "Ja to nerátam, koľko ľudí prijímam, ale počítam, či sú potrební alebo nie a zodpovedám za to, že vedia, čo majú robiť." I. Hamarčák tvrdí, že nerobí nič naviac, iba realizuje závery, týkajúce sa stanovenej organizačnej štruktúry, ktorú schválilo MsZ.
"Bývalé vedenie prevzalo kompetencie zo školstva, ale absolútne ho neriadilo. Potreboval som v ňom urobiť poriadok. Cez prázdniny sa znížil stav o osemnásť ľudí, ktorí boli nad normy zaužívané v školstve. Prevzali sme kompetencie v oblastiach opatrovateľskej služby, regionálneho rozvoja a stavebného konania. A na to treba aj ľudí. Udivuje ma, že vtedy sa nezabezpečili potrebné veci a teraz sa to kritizuje ako zlý postup."
Opozícia mu vyčíta aj nehospodárne nakladanie s prostriedkami mesta.
"Keď už ide o to, urobil som si prehľad výdavkov z reprezentačného fondu. Za minulý rok vtedajšie vedenie nakúpilo len alkoholické nápoje za päťdesiattisíc korún a je tam aj zaujímavá položka klobásy v hodnote dvadsaťtisíc korún. Nehovorím o ďalších položkách ukrytých pod názvom občerstvenie. Ja mám doteraz vyčerpaný reprezentačný fond na šesťdesiatsedem tisíc, z toho som doplácal sedemnásť tisíc za bývalého primátora. To sú fakty, ktoré sa dajú dokázať."
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského a gemerského regiónu nájdete na Korzári Spiš a Gemer.