Róberta Orosa ich prevzali Michal Pramuk a Jozef Štoffa ml., ten ich prevzal pre svojho otca, ktorý sa slávnosti nemohol zúčastniť zo zdravotných dôvodov.
Zasadnutie sa konalo pri príležitosti 705. výročia udelenia mestských výsad. Okrem primátora, zástupcov mestského úradu a všetkých jedenástich poslancov, sa ho zúčastnil aj prednosta Obvodného úradu v Prešove Štefan Kužma, výrobný manažér Pivovaru Šariš Ján Čerkala a ďalší hostia. V programe vystúpili žiaci miestnej školy, ktorí zaspievali aj o pive...
Obaja noví čestní občania mesta sú späté s pivovarníctvom. Ing. Jozef Štoffa bol prvým riaditeľom Pivovaru Šariš. Je rodákom z Kolboviec (okres Svidník), v súčasnosti žije v Prešove. Michal Pramuk je čestným prezidentom Slovenského zväzu výrobcov piva a sladu, ktorý zakladal. Narodil sa v Spišskej Novej Vsi, ako sládok začal pracovať v Levoči, odkiaľ sa presunul do Košíc. V súčasnosti žije v Bratislave. Pomáhal zakladať viaceré slovenské pivovary, medzi nimi aj ten vo Veľkom Šariši.
Primátor Róbert Oros vo svojom príhovore poukázal na históriu mesta, ktoré bolo v 13. a 14. storočí sídlom Šarišskej stolice. Jozefovi Štoffovi a Michalovi Pramukovi poďakoval "za presadenie myšlienky výstavby pivovaru na východe republiky a jej realizáciu". Obaja ocenení stáli pri zrode pivovaru, ktorý dnes tvorí neodmysliteľnú súčasť mesta. Nielen preto, že zamestnáva ľudí, ale podieľa sa aj na iných aktivitách, napríklad na financovaní športu. Primátor verí, že na budúci rok, kedy Veľký Šariš oslávi 85. výročie organizovaného futbalu, postúpi futbalový klub do tretej ligy. Poďakoval aj terajším zamestnancom pivovaru, pretože práve on "pomáha budovať kolorit pivného mestečka s kvalitnými službami a pokojným bývaním". V tejto súvislosti dodal, že V. Šariš sa rozrastá, ročný prírastok obyvateľov je asi sto ľudí. "Záujem o bývanie vo Veľkom Šariši je enormný."
Na začiatky budovania pivovaru si zaspomínal Michal Pramuk. Podieľal sa na vybudovaní viacerých slovenských pivovarov, napríklad v Hurbanove, Topoľčanoch či Rimavskej sobote. "Alfou a omegou pre mňa vždy bolo riešenie kapacity slovenského piva a sladu." Ako spomenul, keďže pivovarníctvo sa stávalo ziskovým priemyslom, našlo sa pochopenie pre výstavbu nových pivovarov. Veľký Šariš bol až štvrtou ponúknutou lokalitou pre nový pivovar, zvyšné tri boli odmietnuté. Výhodou Veľkého Šariša, kde bol pivovar založený v roku 1968, bola otázka kvalitnej vody i veľký pozemok. Avšak boli aj problémy. Pramuk zdôraznil, že bol proti tomu, aby sa do pivovaru dovážalo uhlie, čo sa mu podarilo presadiť a vykurovať sa malo plynom. "Keď ho mali pustiť, nikto nechcel robiť prvú várku," pousmial sa Michal Pramuk nad strachom z výbuchu plynu, ktorý sa, našťastie, ukázal byť zbytočný. Práve on, spolu s Jánom Štoffom bol vtedy pri prvej várke piva, vyrobeného vo veľkošarišskom pivovare.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského a gemerského regiónu nájdete na Korzári Spiš a Gemer.