Reakcia na článok z 23. januára 2004:
Poslanec Hopta hanebným spôsobom urazil USA
Môj názor je taký, že Mikuláš Dzurinda urazil slovenský národ. Vieme z minulosti, koľko zla napáchalo USA na celom svete. Vieme koľko obetí priniesla Hirošima a Nagasaki, ešte dnes trvajú následky.
Koľko zlá napáchali vo Vietname, zmasakrovali celé dediny, pozabíjali tisíce ľudí. Aký mali na to dôvod? Kto je za to zodpovedný? Prečo podporovali Taliban, keď o niekoľko rokov s podporou Dzurindovej vlády prepadli Afganistan? Nás daňových poplatníkov to stálo niekoľko miliónov, o tom M. Dzurinda mlčí.
USA podporovalo Irak vo vojne proti Iránu a momentálne zabíjajú v Iraku ľudí. Ide im len o nadvládu nad celým svetom a čierne zlato ropu. Koľko ľudí prišlo o život v Perzskom zálive? Skúšali tam nové zbrane a ešte teraz tam zomierajú ľudia.
Ešte dnes máme v živej pamäti inváziu do bývalej Juhoslávie.
Koľko miliónov ide na zverstvá páchané USA z našich daní? Pritom nemáme na školstvo a na zdravotníctvo. Myslím si, že išlo o zbytočné vyhodené peniaze aj v prípade raňajok prezidenta USA na ktorých sa zúčastnil aj náš premiér. Pokiaľ by M. Dzurinda nepoklonkoval a nepodriaďoval sa USA, som presvedčený o tom, že by sme sa mohli mať lepšie.
Ján Seman, Slovinky
Vo Veľkom Folkmari oslavovali fašiangy
Základná organizácia Slovenského zväzu zdravotne postihnutých so sídlom v Jaklovciach združuje 190 členov s rôznym zdravotným postihom z Kojšova, Veľkého Folkmara, Jakloviec a Margecian.
V rámci svojej bohatej aktivity organizuje rôzne kultúrno spoločenské, ozdravovacie a športové podujatia. Jedno z nich je aj fašiangové posedenie, ktoré sa uskutočnilo 24. januára tohto roku v obci Veľký Folkmar.
V rímsko katolíckom kostole bola za členov zväzu odslúžená svätá omša. Potom sa členovia zväzu stretli v sále kultúrneho domu, kde ich privítala predsedníčka Božena Janošková. Za obec ich pozdravil starosta Milan Grega. O bohatý kultúrny program sa postarali samotní členovia zväzu. Nielenže si zaspievali pieseň Fašengy, fašengy,... ale si aj pochutnali na čerstvo upečených "krepľoch" s čajom. Slávnostnú atmosféru dotvárala výstavka ručných prác členov zväzu z obce Veľký Folkmar.
Emília Pavúková, Veľký Folkmar
Protifašistickí bojovníci spomínali na 21. január
Členovia Základnej organizácie Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov vo Veľkom Folkmari sa stretli na hodnotiacej schôdzi organizácie, ktorej predchádzal pietny akt položenia venca k pamätníku padlých spoluobčanov.
Okrem zhodnotenia činnosti za uplynulý rok si zaspomínali aj na mrazivý 21. január 1945, kedy bola obec oslobodená. Sprítomnili si udalosti odohrávajúce sa pri oslobodzovaní ďalších miest a dedín v našom regióne. Potom si chvíľkou ticha uctili pamiatku padlých spoluobčanov, ale aj tých bojovníkov, ktorí sa dožili dnešných dní.
Emília Pavúková, Veľký Folkmar
Reakcia na článok
Nedá mi, aby som nereagovala na článok pána Čižmára z Lubeníka Ten, kto má byť chránený, je trestaný a toho, čo majú potrestať, naopak, zvýhodňujú.
Pán Čižmár zrejme nevie, čo všetko je zrátané v sume 27 tisíc korún, ktorú štát mesačne vynakladá na väzňa. Ak by však väzenské prostredie aspoň trochu poznal, nenapísal by takú hlúposť. Skutočné výdavky (náklady) väzňa za mesiac nie sú vyššie ako sociálna dávka, z ktorých však časť za stravu po prepustení musí štátu vrátiť. Ostatné náklady sú vedľajšie, z nich väzeň priamy osoh nemá. Takže aj keď je sociálna dávka 1450 korún a z tej sa na slobode skutočne vyžiť nedá - väzeň musí. Poberateľ dávky je na slobode a má možnosť si i zarobiť. Ale za mrežami je život mizerný a neraz tam končia aj ľudia, ktorí sú spod obžaloby oslobodení, ale v base si odsedeli nejeden mesiac, či rok.
Preto pán Čižmár, nezáviďte väzňom. Ak by som aj ja bola poberateľom tej mizernej dávky, s väzňom by som nemenila za nič na svete ani jeden jediný deň. Skutočne viem, o čom píšem.
R. B., Poprad
Autor: mb
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského a gemerského regiónu nájdete na Korzári Spiš a Gemer.