ho policajti "čapnú" viackrát, uvedená suma sa môže vyšplhať aj na dvojnásobok.
Skutočnosť, či je zviera evidované, ako aj spôsob jeho venčenia kontrolujú príslušníci mestskej polície. "Štyri - päťkrát do mesiaca kontrolujeme spôsob venčenia psov v meste, ako aj to, či je zviera prihlásené v evidencii," uviedol náčelník popradskej mestskej polície (MsP) Jaroslav Marušin. Ak pes znečistí verejné priestranstvo výkalmi, je osoba, ktorá ho vedie, povinná znečistenie "len" bezodkladne odstrániť, za jeho neprihlásenie hrozia finančné sankcie až do výšky 5-tisíc korún. Nerešpektovanie zákazu vstupu so psom alebo voľného pohybu psa či neschopnosť majiteľa preukázať totožnosť svojho štvornohého miláčika evidenčnou známkou môže vyjsť aj na 500 korún.
K dnešnému dňu si prihlasovaciu povinnosť nesplnilo približne 400 psíčkárov. "Tieto čísla sa každý deň menia, pretože majitelia psov stále prichádzajú prihlásiť psov a zaplatiť daň, ale zároveň psov odhlasujú," konštatovala hovorkyňa primátora mesta Poprad Zuzana Pojedincová.
Autor: pet
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského a gemerského regiónu nájdete na Korzári Spiš a Gemer.