ako milovník prírody a horolezec. Keď sa pred rokom v čase krátko po veternej smršti doslova "prebíjal" autom do Horného Smokovca, bol podobne ako väčšina ľudí z toho, čo po silnom vetre z tatranského lesa zostalo, zhrozený. Denne z tatranských udalostí prinášal množstvo unikátnych fotografických svedectiev. Pozorne sledoval, čo prírodný živel narobil, ale aj to, ako sa do Tatier vracia život.
"Odstraňovanie kalamity som fotil takmer celú zimu. Samozrejme, dostal som sa aj do situácií, na ktoré sa nezabúda. K takým patrí aj fotografovanie záchrannej akcie z vrtuľníka, dvere mal vymontované a ja som fotil spúšť na lane," hovorí fotograf, ktorému sa presne do roka od kalamity podarilo vydať knihu s názvom Tatry. Nosil ju v hlave i srdci už roky, stále však akoby sa nedokázal k jej vydaniu odhodlať. Kalamita teda pôsobila ako katalyzátor. "Moje fotky, ale bez uvedenia autorstva, sa začali objavovať v rôznych médiách, ale aj v reklame alebo v knihách, ktoré začali o kalamite vychádzať," priznal Milan Kapusta, čo ho podnietilo konečne svoj sen konečne naplniť.
Kniha fotografií Milan Kapustu má dve časti. V prvej o krásach Tatier hovoria sami fotografie, k práci na druhej časti, o kalamite, si prizval aj spoluautora, ktorý sa postaral o textovú náplň. Je ním výskumník Milan Koreň. "Ja som sa snažil vniesť do textov trochu rácia, pretože Tatry nie sú len parádna kulisa, ale vždy, keď sa v nich niečo udeje, má to dosah aj na život pod Tatrami," dodal spoluautor Milan Koreň.
Obaja autori dúfajú, že kniha bude pôsobiť ako magnet pre ľudí, ktorí majú radi hory. "Tie reči, že Tatry sú už mŕtve, vôbec nie sú pravdivé a ja chcem ľuďom ukázať, že sú stále pekné. Les časom znovu vyrastie a tá krása hore, tá je nedotknutá," hovorí fotograf.
Knihu fotografií Milana Kapustu pravým tatranským snehom do života uviedol presne na prvé výročie kalamity premiér Mikuláš Dzrurinda.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského a gemerského regiónu nájdete na Korzári Spiš a Gemer.