príspevky, ktoré po predabovaní púšťajú svojim poslucháčom. Slováci sa tam mali možnosť napríklad dozvedieť o tom, že v Poľsku sa chystá vládna strana PiS presadiť zákon, podľa ktorého by mohli starostovia byť volení maximálne na dve volebné obdobia. Alebo zaujímavosť z Maďarska, kde Rusi po dlhom vyjednávaní vrátili Maďarom vzácne knihy zhabané po druhej svetovej vojne, na ktoré sa natrafilo náhodou. A ani to vrátenie nebolo úplne bezplatné.
"Tento program sme využili aj na propagáciu regiónu. V jednom z našich príspevkov sme napríklad predstavili Maďarom a Poliakom tunajšie lyžiarske strediská," povedal pre Korzár šéfredaktor Rádia Východ Jozef Slivenský. Zároveň však priznal, že prevládali aktuálne témy tragických udalostí. Či už to bol pád slovenského vojenského lietadla v Maďarsku, alebo následná tragédia so zrútením strechy výstavnej haly v Poľsku. Tieto témy zaznamenali aj najviac poslucháčskych ohlasov.
Spoluprácu si pochvaľujú aj zahraničné rádia. "My sme súkromná rozhlasová stanica, ktorá však plní nielen komerčné, ale aj spoločenské úlohy. Kladieme dôraz na spravodajstvo, na lokálne informácie, máme sedem korešpondentov," uviedol riaditeľ poľského rádia RDN Malopolska so sídlom v Tarnowe Boguslaw Wójcik. Podľa jeho slov už majú s podobným projektom skúsenosti, avšak rozhodli sa vymeniť doterajšieho slovenského partnera Rádio Lumen za Rádio Východ, ktoré kladie má lepšie podmienky pre regionálne spravodajstvo. Simon György z cirkevného Szent István rádió z Egeru, vysielajúcom na severovýchode Maďarska, súhlasí so svojimi kolegami, že ohlasy na spoločné vysielanie sú pozitívne. Háčik je v peniazoch na výrobu príspevkov a ich predabovanie. Rozhlasové stanice na ne získali grant z Vyšehradského fondu, projekt Infobridge však v máji končí. "Uvažujeme však už teraz, čo bude ďalej," dodáva J. Slivenský.
Autor: frk
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského a gemerského regiónu nájdete na Korzári Spiš a Gemer.