centra (RPC) v Košiciach Ing. Milan Relovský. RPC tak reagovalo na článok v Gemerskom denníku Korzár z 23. marca, ktorý poukazoval na nevhodné správanie niektorých zamestnancov po tom, čo na pošte došlo k technickému výpadku počítačov. Na otázky klientov pošty vtedy istá zamestnankyňa odpovedala podráždene, arogantne a absolútne nevhodne.
"Tento problém nie je pre nás zanedbateľný a chceme ho vyriešiť. Určite ho neberieme len ako tvrdenie proti tvrdeniu, keď jedna strana trvá na svojom stanovisku a druhá strana tiež. Slovenská pošta sa snaží vychádzať svojim klientom vždy v ústrety a k tomu vedieme aj svojich zamestnancov. Samozrejme, chybu musíme hľadať priamo tam, kde sa stala a preto sme dnes (včera pozn. redakcie) vykonali kontrolu na Pošte 1 v Rožňave," uviedol riaditeľ RPC.
Na to, aby mohli eliminovať prípady, keď sa zamestnanec pošty správa nevhodne, musí mať RPC podľa slov M. Relovského priamy podnet od občanov, ktorí majú podobnú skúsenosť, respektíve sa s nezdvorilosťou personálu pošty stretnú v budúcnosti. "Naši zamestnanci sa musia správať podľa predpísaného kódexu a v praxi to aj kontrolujeme. Veľmi nás mrzí, keď sa vyskytne podobný problém, no chcel by som podotknúť, že nie každý zamestnanec za poštovou priehradkou je automaticky nezdvorilý," povedal M. Relovský.
Riaditeľ zároveň vyzýva klientov, aby sa nezdráhali a podali v prípade nespokojnosti podnet alebo sťažnosť na Regionálne poštové centrum Košice, Ing. Milan Relovský, riaditeľ RPC, Thurzova 1, 042 21 Košice, t. č. 055/6813402. V prípade, že má klient pošty negatívnu skúsenosť, no neuvedie priamo adresne na koho alebo na čo sa sťažuje, nie je v silách RPC problém riešiť. "Slovenská pošta je podnik, ktorý náklady na svoju činnosť pokrýva výhradne z výnosov, teda z toho, čo si zarobí. Pre nás je dôležitý každý jeden klient," dodal Relovský.
Ako sa majú správať zamestnanci pošty
Hoci je zamestnanec za poštovou priehradkou často vystavený tlaku okolia, napríklad v prípade, keď sa klienti dožadujú služieb, ktoré nie sú v jeho kompetencii, musí na poznámky a vypytovanie sa zákazníka reagovať pokojne, nie podráždene. V tejto súvislosti absolvujú pravidelné školenia, ktoré sa zameriavajú na verbálnu i neverbálnu komunikáciu zamestnancov pošty. Venujú sa nácviku očného kontaktu, mimiky, tónu hlasu, ako aj odbornosti pri riešení problémov, či tolerancii voči zákazníkovi. Za nežiaduci stav sa pokladá správanie sa zamestnanca pošty vtedy, ak sa mračí, ak je v jeho hlase podráždenosť či irónia. Rovnako sa za nežiaduce považuje to, ak sa zamestnanec nepozdraví, čo má urobiť ako prvý, povýšene dvíha obočie pri otázkach klienta, alebo má pri tom ironický výraz tváre. Zamestnanec musí za každých okolností ovládať svoje prejavy.
(Zdroj: Regionálne poštové centrum Košice)
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského a gemerského regiónu nájdete na Korzári Spiš a Gemer.