vstup by mali
odsúhlasiť ešte poslanci mesta. Ako povedal primátor Tornale Ladislav Dubovský, v prípade, že sa vstup uskutoční, spoločnosť chce svoje pôsobenie rozšíriť aj o spracovanie druhotných surovín. Aký finančný vklad zahraničná firma do mesta prinesie, však zatiaľ hlava mesta nevedela konkretizovať.
Podľa Dubovského záujem o investíciu do využitia tamojších termálnych prameňov a kúpaliska majú aj investori z Anglicka a Holandska. Areál kúpaliska by sa mal obnoviť a pre návštevníkov by mal byť využiteľný celoročne.
Samospráva má pre potenciálnych investorov pripravené pozemky budúceho priemyselného parku. Ide o 20 hektárov, z ktorých asi 12 je vo vlastníctve mesta. "V blízkosti je ešte ďalších 20 plus 10 hektárov, ktoré môžeme ponúknuť," dodal Dubovský. Príchodu investorov do Tornale pomôže aj dobudovanie asi 11,5- kilometrového úseku rýchlostnej komunikácie v okolí mesta. Ten by sa mal dokončiť v októbri tohto roku. Mestu sa tak zlepší spojenie nielen na západ a východ krajiny, ale aj k najbližšiemu hraničnému prechodu do Maďarska, ktorý sa nachádza v Králi.
Tornali, ktorá dosiaľ trpí jednou z najvyšších nezamestnaností v rámci Slovenska, by príchod nových investorov výrazne pomohol. Samotné mesto má 8 600 obyvateľov a celá spádová oblasť až 27-tisíc ľudí. Nezamestnanosť v regióne sa pohybuje okolo 40 percent. Najväčšími zamestnávateľmi sú stále slovenská textilka Ozeta Neo, ktorá dáva prácu asi 770 ľudom. Ďalšími väčšími firmami sú strojárska spoločnosť Unicorn - ESK so 120 ľuďmi a dve zahraničné spoločnosti - francúzsky ARIES, ktorý zamestnáva sto ľudí a belgický LVDSZ, ktorý dáva prácu asi 80 ľudom.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského a gemerského regiónu nájdete na Korzári Spiš a Gemer.