kvalitných kultúrnych programov, v ktorých vystúpilo 220 účinkujúcich z desiatich krajín sveta.
"Naším cieľom bolo vytvoriť protipól komerčnej kultúre. Teší ma, že sa nám to podarilo. Chceli sme, aby návštevníci počas kultúrneho leta videli vystúpenia, ktoré nie sú bežnou súčasťou iných veľkých festivalov na Slovensku," povedal primátor mesta Poprad Anton Danko. V porovnaní s minulým rokom stúpol počet divákov viac ako dvojnásobne. Najviac ľudí si prišlo pozrieť veľkolepé ukončenie PKL v podobe Spišskosobotskej historickej noci. Vystúpeniam profesionálov neodolalo vyše 8-tisíc ľudí.
„S návštevnosťou sme veľmi spokojní, a to nielen na veľkých, ale aj menších podujatiach v rámci kultúrneho leta. Práve záujem Popradčanov a ostatných divákov, ktorí si tieto vystúpenia nenechali ujsť, dokazuje, že ľudia sa zaujímajú aj o nekomerčnú kultúru," uviedol dramaturg PKL Pavol Strážay.
Popradské kultúrne leto 2006 prinieslo so sebou aj niekoľko noviniek, napríklad divadelný festival Happy end. „Podľa mňa išlo o jedno z najlepších podujatí kultúrneho leta a určite by sme chceli v ňom aj na budúci rok pokračovať," sľúbil Strážay. Plné hľadisko bolo aj počas hudobného maratónu pod názvom Slnkofest. Nepriaznivé počasie prekazilo len jedno podujatie - Country Stráže.
"Celkové náklady na Popradské kultúrne leto 2006 predstavujú približne 800-tisíc korún, čo je o vyše 100-tisíc menej ako minulý rok," vyčíslila výdavky hovorkyňa popradského primátora Zuzana Pojedincová.
Od sponzorov sa podarilo na finančné vykrytie získať 285-tisíc korún. Výdavky boli hradené z rozpočtu oddelenia kultúry mestského úradu a podľa Z. Pojedincovej neprekročili pôvodný rozpočet.
Autor: afo
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského a gemerského regiónu nájdete na Korzári Spiš a Gemer.