prostredia, Rómov, žobrákov i obyčajných obyvateľov. Na výstave nazvanej Ľudia na ceste je okolo 80 čiernobielych digitálnych fotografií. "Rada fotografujem obyčajných ľudí, najmä Rómov a žobrákov. Sú veľmi prirodzení a práve preto fotogenickí. Niektorí si ani nevšímajú, že ich fotografujem. I keď sa to na prvý pohľad nezdá, každá fotografia má svoj príbeh. V každej je ukrytý jeden ľudský osud," povedala autorka fotografií. Tie, ktoré sú vystavené, sú výsledkom jej asi päťročnej práce. Zozbierala tie najlepšie fotky, pričom ku každej sa viaže konkrétny článok s príbehom. Všetky uverejnila za tie roky v miestnych novinách.
"Čiernobiele sú preto, lebo taká fotografia je kontrastnejšia, než farebná a určite je lepším výrazovým prostriedkom. Čiernobiele fotografie som robila s manuálnym fotoaparátom už ako 13-ročná". Kurátorka výstavy, kunshistorička Alena Pivovarčiová dodala, že "umelecké fotografie mladej autorky nám ponúkajú alternatívny pohľad a poznanie reality o ktorú, takpovediac, denne zakopávame v uliciach mesta a pred ktorou často odvraciame zrak. Autorka zameriava hľadáčik svojho fotoaparátu na život obyčajných ľudí. Sú to predovšetkým Rómovia, bezdomovci a žobráci, ktorí prosia o almužnu v uliciach mesta". M. Kanalová vystavovala svoje fotky prvýkrát v roku 2002 v Dome Matice slovenskej v Rimavskej Sobote. Táto výstava je už jej piatou a potrvá do konca novembra.
Autor: ela
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského a gemerského regiónu nájdete na Korzári Spiš a Gemer.