vstupenky s názvom neexistujúcej asociácie správcov technických zariadení. Za 40-korunový poplatok za dospelú osobu dostali falošnú vstupenku do národného parku.
"Predaj lístkov načierno nám hlásili turisti z Tomášovského výhľadu. Zistili sme, že sú to iné lístky ako tie, ktoré sme dali vytlačiť," informovala Zuzana Nebusová, starostka obce Spišské Tomášovce, ktorá na Čingove vyberá vstupné do Slovenského raja. Predaj lístkov zabezpečuje obecný úrad poverenými pracovníkmi. Nepodarilo sa dokázať, kto sa obohatil na predaji falošných vstupeniek. Z. Nebusová zdôraznila, že jej je veľmi ľúto, že došlo k takejto nepríjemnej udalosti. Prisľúbila, že v budúcej sezóne budú klásť väčšiu pozornosť výberu pracovníkov na predaj vstupeniek.
Spišské Tomášovce získali na výbere vstupného do Slovenského raja 730-tisíc korún. Peniaze použijú na údržbu technických zariadení na turistických chodníkoch a na osvetlenie parkoviska v rekreačnom stredisku Čingov.
Počas tohtoročnej letnej sezóny od mája do septembra navštívilo národný park Slovenský raj približne 400-tisíc turistov. Ide o údaj, vyplývajúci zo sčítania návštevníkov, ktoré uskutočnila Správa Národného parku Slovenský raj. Podľa jeho výsledkov sú rokliny Slovenského raja stále najnavštevovanejšími miestami. Do Dobšinskej ľadovej jaskyne smerovalo takmer 98 400 turistov. K najzaťaženejším lokalitám patria Zejmarská roklina, Čingov - Prielom Hornádu, Podlesok - Prielom Hornádu a Suchá Belá, ktoré sa nachádzajú v národných prírodných rezerváciách s najvyšším stupňom ochrany. Sčítanie turistov sa uskutočnilo tradične v spolupráci so skautskými oddielmi. Skauti sčítavali návštevníkov na 11 stanovištiach priamo na najfrekventovanejších turistických chodníkoch v Slovenskom raji.
Autor: top
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského a gemerského regiónu nájdete na Korzári Spiš a Gemer.