fungovala len s tromi členmi v zostave Marián Baja (Smer, HZDS-ĽS), Nadežda Želizňáková (HZD) a zástupca primátora Anton Berežňák (Smer, HZDS-ĽS). Dve miesta v zostave ostali prázdne po tom, čo pravica a nezávislí zo zasadnutia na protest odišli.
Ani aktuálny vývoj udalostí ich však nepotešil. V hre boli dve mená. Vladimír Kaliňák (SDKÚ-DS) a nezávislý Štefan Čarný. Vo voľbe na člena MR však prešiel len prvý z nich. Za Š. Čarného hlasovalo len 7 poslancov z pravicového klubu a nezávislých, teda menšina mestského parlamentu. Predseda ľavicového klubu M. Baja vyzval predsedu opozičného klubu Mirona Mikitu, aby navrhol iného kandidáta, alebo prijal nomináciu za člena MR. "Som sklamaný z tohto kádrovania. Pozícia v mestskej rade patrí nezávislým a keby som mal navrhnúť iného člena, opäť by to bol Štefan Čarný," reagoval Mikita na výzvu. Viacerí pravicoví poslanci odmietanie tohto kandidáta kritizovali. Napokon predseda ľavicového klubu navrhol iného kandidáta a opäť z ich radov, Františka Pochaniča (Smer, HZDS-ĽS). Za tento návrh hlasovalo osem poslancov a F. Pochanič sa stal členom MR, v ktorej teraz prevláda ľavica.
Zaujímal nás aj názor na vývoj situácie jediného pravicového člena MR, teda Vladimíra Kaliňáka (na snímke druhý zľava). "Tiež nepovažujem za správne, že ľavica kádrovala nášho kandidáta a námietky ani nekonkretizovala."
Táto atmosféra však vyvolala aj inú situáciu. Klub pravice a nezávislí, ktorí doteraz sedávali v poslaneckých laviciach podľa zasadacieho poriadku, zo svojich miest odišli a sadli si do zadných lavíc. "Nevyhovuje nám, že nám ktosi určil, kde máme sedieť a pri hlasovaní nevieme, čo sa nám deje za chrbtom. Formulovali sme na adresu vedenia mestského úradu prosbu, aby sa do budúceho zasadnutia zmenil zasadací poriadok a aby sme sedeli pri stoloch v tvare U a videli si navzájom do očí. Uvidíme, aká bude reakcia," dodal V. Kaliňák.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského a gemerského regiónu nájdete na Korzári Spiš a Gemer.