hospodári, sa roky nemenili, pritom Bapos prepustil okolo sto zamestnancov a prišiel o takú zásadnú činnosť, akou je nakladanie s odpadom. Avšak v roku 2003, keď Dupej bol ešte námestníkom, mal Bapos na činnosť 43 miliónov korún a staral sa aj o odpad. Ako príspevková organizácia dostáva Bapos financie na činnosť od mesta. Schvaľujú ich poslanci. Sú z daní občanov. Keďže v tohoročnom príspevku nie sú zahrnuté financie na prehratý súdny spor s Ivanom Dupejom, poslanci budú musieť Bapos-u pridať.
A nepôjde o zanedbateľnú čiastku. Vo výsledku celý tento nevydarený špás vyjde daňových poplatníkov na zhruba milión korún. Otázka teraz stojí tak, či sa bude vyvádzať osobná zodpovednosť. Rozhodnúť o tom budú musieť poslanci. Väčšinu v mestskom parlamente má však koalícia naklonená primátorovi. A ak by sa zodpovednosť voči exriaditeľovi Prokopovi zosobňovala, nemusel by z toho vyjsť čistý ani primátor Boris Hanuščak. Prečo? Lebo všetky zásadné rozhodnutia exriaditeľ Bapos-u konzultoval s ním. Akosi sa človeku nechce veriť, že pri výpovedi pre námestníka Dupeja tomu tak nebolo.
Zarážajúca je aj skutočnosť, že primátor sa rozhodol nevolať na zodpovednosť za oneskorený zásah pri povodniach, ktorý spôsobil materiálne škody a nebolo vylúčené ani ohrozenie zdravia ľudí, riaditeľa Bapos-u Prokopa. Zato riaditeľ Prokop za oneskorený zásah, materiálne škody a ohrozenie zdravia ľudí vyrazil s okamžitou platnosťou zo zamestnania svojho námestníka. Vinník za nezvládnutú mimoriadnu situáciu sa teda našiel.
Je však celkom možné, že povodne boli iba zámienka. Využili sa ako šanca zbaviť sa nepohodlného námestníka, ktorého riaditeľ Prokop zdedil po svojom predchodcovi. Dupej toho možno veľa vedel, alebo veľa videl. Za toto rozhodnutie bude teraz mesto pykať. Na jeho nápravu sa budú musieť poskladať všetci obyvatelia Bardejova.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského a gemerského regiónu nájdete na Korzári Spiš a Gemer.