Popradčan ako repa, čo sa narodil v Kežmarku. To je Marcel Forgáč.
Známy rozhlasový a televízny moderátor má vďaka bratovi a maľovaniu miesto narodenia iné ako to, kde dlhé roky žil.
Viete, čo je tatranský trojboj, ktorý musí ovládať každý chlapec narodený pod Tatrami? Chodia Popradčania dovolenkovať do Tatier?
Aj o tom nám porozprával.
S moderátorovým miestom narodenia je to trošku komplikované. Celá rodina pred ním, aj po ňom žila v Poprade, no mamina si odskočila odrodiť svojho mladšieho syna do Kežmarku.
„Už môj brat sa narodil v Kežmarku, vtedy totiž maľovali popradskú pôrodnicu, no a keďže sa jej to tam pozdávalo, tak využila rovnakého pôrodníka aj druhýkrát. Som aj Popradčan, aj Kežmarčan, to mesto mám rád, má históriu a noblesu. Niečo kráľovské tam zostalo,“ vysvetľuje Marcel Forgáč.
Na štadión v papučiach
Forgáčovci bývali v centre pri rieke Poprad. Dvesto metrov od domu mali zimný štadión.
„Samozrejme, že som chodil na hokejovú prípravku ako všetci Popradčania. Som Husákovo dieťa, my sme športovali všetci a stále. Po škole išla taška do kúta a bežalo sa von.“
Keď je reč o športe, moderátor s úsmevom hovorí o tatranskom trojboji: „Správny chalan musel dobre plávať, lyžovať a korčuľovať. Tak na nehokejistu korčuľujem celkom v poriadku, lyžujem, myslím, obstojne a plávam tiež, takže toto by som mal zvládnuté.“
Doba lekvárových chlebov a kľúčov na krku
S chlapcami z ulice sa im podarilo vyparatiť nejednu nezbedu: „Je ťažké vybrať jednu konkrétnu, idú mi v hlave jedna za druhou. Boli sme živí a nabudení, vkuse sme boli vonku. Nemám nejakú socialistickú nostalgiu, ale pre nás ako deti to bola doba, keď sa chodilo na ulicu s lekvárovým chlebom a kľúčom na krku,“ hovorí Marcel Forgáč, ktorý bol vzorným žiačikom Základnej školy na Fučíkovej ulici.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského a gemerského regiónu nájdete na Korzári Spiš a Gemer.