POPRAD. Nadšenci skejtbordingu v Poprade by sa mohli dočkať vybudovania skejtparku, ktorý im mesto prisľúbilo ešte v roku 2014.
Mesto už v minulosti odsúhlasilo lokalitu pre jeho umiestnenie, vyrásť by mal na mestskom pozemku neďaleko cyklistického chodníka v blízkosti rozostavaného športoviska za sídliskom Juh III.
Poslanci mestského zastupiteľstva na svojom augustovom zasadnutí odsúhlasili 6 500 eur na dopracovanie pôvodnej projektovej dokumentácie.
„Pri projektovaní bude využitá aj spracovaná projektová dokumentácia, ktorá bola uvažovaná v inej lokalite. Preto aj výška finančných prostriedkov neuvažuje so stopercentnou cenou za projektové práce, ale len čiastkou na dopracovanie pôvodnej dokumentácie. Bude oslovený pôvodný projektant na dopracovanie projektu,“ informoval Ľuboslav Mlynarčík, vedúci odboru urbanizmu a priestorového plánovania na mestskom úrade v Poprade.
Skejtobordisti: Stále dúfame
Nasledovať by tak mali projektové práce na konkrétnom pozemku. Pôjde o športové zariadenie, ktorého účelom je zabezpečenie voľnočasového vyžitia mladých ľudí.
„Potešil by som sa, ak by sa projekt podarilo zrealizovať, každý zo skejtbordistov na to čaká a dúfa. Minulý rok sme s týmto chodili za mestskými predstaviteľmi dosť často, komunikovali sme spolu, vyjadrili sme sa, ako by sa malo postupovať, ako by to malo vyzerať. Chápem však, že sa nedá hneď všetko, ale verím, že sa dočkáme. Mesto to evidentne chce postaviť,“ uviedol podporovateľ myšlienky skejtparku a bývalý skejtbordista Dušan Jarošík.
Dôležité však podľa neho je, aby skejtpark vybudovala firma, ktorá sa tomu rozumie a má s takýmito stavbami skúsenosti.
Popradskí skejtbordisti v súčasnosti podľa Jarošíka zatiaľ využívajú možnosti v iných mestách.
„Minule tu boli skejtbordisti z Prahy, vyjadrili sa, že športovísk tohto typu majú v Prahe asi štrnásť,“ dodal.
Ako pripomenul, pred necelým mesiacom sa skejtbording dostal aj medzi olympijské disciplíny, schválil to Medzinárodný olympijský výbor.
„O štyri roky, teda v roku 2020, bude figurovať na letných olympijských hrách v Tokiu,“ poukázal na význam skejtbordingu Jarošík.
Chýba už dva roky
Od roku 2006 mohli popradskí skejtbordisti využívať skejtpark v lokalite Dlhé hony, ktorý v roku 2006 vybudoval investor obchodného centra. V roku 2014 ho odstránil pre výstavbu ďalších obchodných prevádzok.
Mesto vtedy obľúbencom skejtbordingu sľúbilo náhradu. S hľadaním lokality pre výstavbu nového parku začalo ešte v tom istom roku.
Pôvodne sa hovorilo o areáli Základnej školy Tajovského.
Projektová dokumentácia síce bola vypracovaná, no s výstavbou parku nesúhlasili obyvatelia okolitých bytoviek, ktorí spísali petíciu.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského a gemerského regiónu nájdete na Korzári Spiš a Gemer.